Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Відділ земельних відносин нагадує! Боротьба з амброзією – СПРАВА КОЖНОГО!

Офіційні публікації
17.07.2020

На теперішній час велике занепокоєння викликає поширення амброзії полинолистої, як надзвичайно злісного карантинного бур’яну-алергену.

Під час цвітіння кожна рослина амброзії утворює мільярди пилкових зерен (пилок), які переносяться вітром на великі відстані, викликаючи у чутливих людей захворювання на поліноз: спостерігається втрата працездатності, з’являється набряк слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів, розвивається астма.

У зв’язку із цим, протягом вегетаційного періоду амброзії полинолистої необхідно вживати необхідних заходів для забезпечення фітосанітарного благополуччя на території сіл громади, контролювати стан та не допускати поширення карантинного бур’яну на прибудинкових, прилеглих, наданих у власність, користування або в оренду земельних ділянках.

Закликаємо всіх небайдужих до свого здоров’я і здоров’я оточуючих та екологічного стану нашої громади до плідної співпраці по знищенню амброзії.

Фактично знищення амброзії у населених пунктах проводиться методом скошування, разом з іншими бур’янами. Враховуючи здатність карантинного бур’яну швидко відростати та створювати чисельні бокові пагони після скошувань, рекомендується застосовувати цей метод в період бутонізації амброзії, коли створюються генеративні органи та мінімальна здатність до відростань та проводити скошування, як можливо, низько. При застосуванні методу скошування для знищення амброзії з початку літа, його необхідно повторювати до жовтня на тих самих ділянках 5-7 разів.

Також звертаємось з проханням до населення, землекористувачів, керівників підприємств та організацій всіх форм власності проводити всі необхідні заходи по захисту та оздоровленню екологічного стану нашого довкілля.

Знищення амброзії збереже і фізичне здоров’я людей, і чистоту довкілля.

 

Підготувала Новохацька Л.О., спеціаліст з землекористування та екології 

Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше