Цех з виробництва паливних брикетів в Музиківській ОТГ
Детальніше про проект
Актуальність даного проекту зумовлена появою величезного інтересу в Херсонській області до виробництва твердого біопалива у зв'язку з подорожчанням газу, вугілля та накопиченням великої кількості рослинних відходів після діяльності агропромислового сектору. А також сьогодні паливні брикети є досить популярним паливом завдяки своїй економічності і екологічності.
Однією із великих екологічних проблем це спалювання сільськогосподарських пожнивків, що негативно впливає на екологічну систему та стан поверхневого шару ґрунтів.
Основними перевагами біопалива є їх відновлюваність, екологічна чистота в порівняно з іншими джерелами енергії. Біопаливо постійно оновлюється – це і послужило причиною створення нової галузі з виробництва паливних брикетів.
Споживачами паливних брикетів будуть школи, дитячі садки та приватний сектор, де вже котли переведені на твердопаливні, а таких на території Херсонської області 327 котелень.
Окрім Музиківської об’єднаної територіальної громади, де буде розміщений цех по виробництву брикетів користуватимуться також і сусідні ОТГ Білозерського району.
Потенціал споживання перевищує у рази виробництво брикетів, тому вбачаємо необхідність створення вищезазначеного цеху.
Таким чином, враховуючи фактор динамічно зростаючого попиту можна прогнозувати в перспективі збільшення обсягів споживання на внутрішньому і зовнішньому ринку, що є підтвердженням фактора високої рентабельності проекту.
Мета проекту – переробка накопичених відходів деревини та інших побічних відходів сільського господарства, які придатні для виробництва біопалива, а також отримання підприємством довготривалого, постійно зростаючого прибутку через організацію виробництва паливних брикетів та реалізацію продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках.
В цілому завдання виробництва ефективного й екологічного палива з відновлювальних і невикористовуваних відходів є вельми благородною і вдячною справою. Це вирішує проблеми утилізації практично непотрібних відходів, дає споживачам додаткове джерело ефективного палива, є предметом вигідного бізнесу, даючи додаткове джерело прибутку.
Цей проект задіює багато учасників: фермерські господарства, які вирощують сади, виноградники та зернові культури (Агрофірма радгосп «Білозерський», ФГ «Курінь», СТОВ «Енограй», ФГ «Фруктове з відокремленою фруктовою садибою» Білозерського району), особисті селянські господарства (23294 господарств в Білозерському районі), які займаються вирощуванням с/г культур на своїх земельних ділянках, а також комунальні установи, що займаються прибиранням території громад від гілок, дерев та іншого органічного сміття.
Сьогодні логістика доставки паливного брикету є великою складовою в собівартості продукту, тому такі підприємства необхідно розширювати по різним регіонам України, розташовуючи їх ближче до споживача та до сировинної бази.
Ключові етапи (віхи)
На першому етапі процес виробництва брикетів почнеться з оренди частини колишнього консервного заводу в с. Музиківка Білозерського району площею 1 000 м2.
Працівники, які працюватимуть на підприємстві мають річний досвід по виробництву паливних брикетів.
На сьогодні досягнуті попередні домовленості з фермерськими господарствами в частині постачання сировини для переробки, а саме з ФГ «Біянка», ФГ «Курінь», Агрофірма радгосп «Білозерський» та з особистими селянськими господарствами (листи додаються).
Основні завдання, що розраховані на 6 місяців:
- Розроблення техніко-економічного обґрунтування та проектно-кошторисної документації
- Розробка інформаційно-комунікаційних рішень
- Ремонт приміщення та створення інфраструктури для працівників
- Підключення інженерних комунікацій
- Придбання та встановлення обладнання для виробництва брикетів
- Розробка етикетки та упаковки для готової продукції
- Отримання дозвільних документів на здійснення діяльності.
- Запуск виробництва паливних брикетів та реалізація.
Другим етапом реалізації проекту є будівництво власних 2 ангарів на власній землі в Музиківській ОТГ Білозерського району, де один буде призначений для виробництва брикетів, а другий – для зберігання готової продукції.