Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до проектів

Цех з виробництва паливних брикетів в Музиківській ОТГ

photo2

Детальніше про проект

Актуальність даного проекту зумовлена появою величезного інтересу в Херсонській області до виробництва твердого біопалива у зв'язку з подорожчанням газу, вугілля та накопиченням  великої кількості рослинних відходів після діяльності агропромислового сектору. А також сьогодні паливні брикети є досить популярним паливом завдяки своїй економічності і екологічності.

Однією із великих екологічних проблем це спалювання сільськогосподарських пожнивків, що негативно впливає на екологічну систему та стан поверхневого шару ґрунтів.

Основними перевагами біопалива є їх відновлюваність, екологічна чистота в порівняно з іншими джерелами енергії. Біопаливо постійно оновлюється – це і послужило причиною створення нової галузі з виробництва паливних брикетів.

Споживачами паливних брикетів будуть школи, дитячі садки та приватний сектор, де вже котли переведені на твердопаливні, а таких на території Херсонської області 327 котелень.

Окрім Музиківської об’єднаної територіальної громади, де буде розміщений цех по виробництву брикетів користуватимуться також і сусідні ОТГ Білозерського району.

Потенціал споживання перевищує у рази виробництво брикетів, тому вбачаємо необхідність створення вищезазначеного цеху.

Таким чином, враховуючи фактор динамічно зростаючого попиту можна прогнозувати в перспективі збільшення обсягів споживання на внутрішньому і зовнішньому ринку, що є підтвердженням фактора високої рентабельності проекту.

            Мета проекту – переробка накопичених відходів деревини та інших побічних відходів сільського господарства, які придатні для виробництва біопалива, а також отримання підприємством довготривалого, постійно зростаючого прибутку через організацію виробництва паливних брикетів та реалізацію продукції на внутрішньому та зовнішньому ринках.

В цілому завдання виробництва ефективного й екологічного палива з відновлювальних і невикористовуваних відходів є вельми благородною і вдячною справою. Це вирішує проблеми утилізації практично непотрібних відходів, дає споживачам додаткове джерело ефективного палива, є предметом вигідного бізнесу, даючи додаткове джерело прибутку.

Цей проект задіює багато учасників: фермерські господарства, які вирощують сади, виноградники та зернові культури (Агрофірма радгосп «Білозерський», ФГ «Курінь», СТОВ «Енограй», ФГ «Фруктове з відокремленою фруктовою садибою» Білозерського району), особисті селянські господарства (23294 господарств в Білозерському районі), які займаються вирощуванням с/г культур на своїх земельних ділянках, а також комунальні установи, що займаються прибиранням території громад від гілок, дерев та іншого органічного сміття.

Сьогодні логістика доставки паливного брикету є великою складовою в собівартості продукту, тому такі підприємства необхідно розширювати по різним регіонам України,  розташовуючи їх ближче до споживача та до сировинної бази.

Ключові етапи (віхи)

На першому етапі процес виробництва брикетів почнеться з оренди частини колишнього консервного заводу в с. Музиківка Білозерського району площею 1 000 м2.

Працівники, які працюватимуть на підприємстві мають річний досвід по виробництву паливних брикетів.

На сьогодні досягнуті попередні домовленості з фермерськими господарствами в частині постачання сировини для переробки, а саме з ФГ «Біянка», ФГ «Курінь», Агрофірма радгосп «Білозерський» та з особистими селянськими господарствами (листи додаються).

Основні завдання, що розраховані на 6 місяців:

  1. Розроблення техніко-економічного обґрунтування та проектно-кошторисної документації
  2. Розробка інформаційно-комунікаційних рішень
  3. Ремонт приміщення та створення інфраструктури для працівників
  4. Підключення інженерних комунікацій
  5. Придбання та встановлення обладнання для виробництва брикетів
  6. Розробка етикетки та упаковки для готової продукції
  7. Отримання дозвільних документів на здійснення діяльності.
  8. Запуск виробництва паливних брикетів та реалізація.

           Другим етапом реалізації проекту є будівництво власних 2 ангарів на власній землі в Музиківській ОТГ Білозерського району, де один буде призначений для виробництва брикетів, а другий – для зберігання готової продукції.

На мапі

2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше