Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

«Муніципальна няня»

Оголошення
30.05.2019

  "Муніципальна няня" – це урядовий проект з підтримки молодих батьків, який запрацював із 1 січня 2019 року. У його рамках держава компенсує частину витрат на послуги няні для дітей до 3 років. Сума відшкодування рівна розміру прожиткового мінімуму для дітей до 6 років, станом на 1 січня 2019 року- це 1626 гривень на місяць. У Міністерстві соцполітики наголошують, що компенсація на няню не заміняє інші соціальні виплати на дитину і виплачується окремо за бажанням батьків.

Хто має право на послуги муніципальної няні?

  • Право на «муніципальну няню» мають батьки або опікуни дітей до трьох років, які уклали  офіційну угоду з нянею.
  • Компенсацію  послуг  няні  не  можуть  отримувати  сім’ї,  які  є  батьками-вихователями дитячих   будинків сімейного типу та прийомні батьки, якщо вони вже отримують грошову допомогу від держави.

   Компенсація за послуги няні не скасовує декретні виплати та відпустку з догляду за дитиною.

Також залишаються інші соціальні пільги та виплати, які отримує родина.

Як скористатися послугою?

  1. Самостійно знайти няню та укласти у письмовій формі договір чи угоду про здійснення догляду за дитиною. Це, напевно, найскладніший етап, адже не всі няні готові легалізувати свою діяльність. У  договорі щодо догляду за дитиною є низка важливих умов, яких потрібно дотримуватись при підписанні. Тому при оформленні таких документів краще звертатися до юристів.
  2. Протягом місяця після підписання договору з нянею, батьки повинні прийти до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення (УСЗН) за місцем проживання та подати необхідний перелік документів.
  1. Документи розглядають протягом десяти робочих днів, потім погоджують виплату компенсації або відмовляють. Про рішення повідомляють упродовж трьох робочих днів після його ухвалення.

  Батьки можуть оскаржити відмову у виплаті компенсацій, але поки цей механізм є досить складним: потрібно залучати адвокатів, скаргу розглядає суд.

  Щоб отримати компенсацію, батькам чи опікунам щомісячно до 5 числа потрібно надавати в Управління соціального захисту населення (УЗСН) докази оплати послуг няні. Виплати проводяться щомісяця на той рахунок, який був вказаний у пакеті документів. Якщо цього не зробити або надіслати чеки пізніше,  держава не буде виплачувати компенсацію «муніципальної няні» за поточний місяць. Виплати продовжаться із наступного місяця, якщо батьки вчасно нададуть документи, що підтверджують оплату послуг. Компенсацію виплачують за той період, на який було укладено договір із муніципальною нянею. Якщо договір розривають достроково, батьки зобов’язані повідомити про це відділення УСЗН протягом одного робочого дня.

   Няня, яка хоче стати «муніципальною», має бути оформлена як фізична особа-підприємець (фізична особа-підприємець КВЕД 97.00, КВЕД 88.91; юридична особа-підприємець КВЕД 78.20, КВЕД 85.10.) Також варто  відкрити рахунок у банку, на який надходитиме її заробітна плата.                                                                                    

У ВАС ВИНИКЛИ ПИТАННЯ?

   Звертайтеся до відділу «Білозерське бюро правової допомоги» смт.Білозерка вул.Свободи,108

      Режим роботи: 800-1700 щодня, без перерви, крім суботи та неділі

2018 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше