Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Що робити, щоб не заразитися коронавірусом?

Офіційні публікації
05.04.2020

Панікувати чи дотримуватись правил безпеки?

    Коронавірус належить до родини респіраторних вірусів, які можуть спричинити як звичайну застуду, так і пневмонію (запалення легень) різного ступеня важкості. Вірус передається повітряно- крапельним шляхом, не циркулює в повітрі, а переходить від хворої людини і не здатний до переміщення на великі відстані. Він знаходиться в краплях, які хворий видихає під час кашлю і чхання. Найбільш  уразливими до вірусу є слизові оболонки носа, очей через руки. Вірус може жити на поверхнях від трьох годин до декількох днів. Інкубаційний період становить 5-14 днів, тобто симптоми захворювання відсутні, а людина може бути інфікована.

Що робити, щоб не заразитися коронавірусом?

  Дотримуватись   елементарних    правил  особистої   гігієни:  уникати контакту з особами, які мають симптоми ГРВІ; дотримуватися дистанції в чергах, на вулиці 1,5 м; часто і ретельно мити руки з милом теплою водою протягом 30 секунд, потім обробляти спиртовмісним антисептиком; не торкатися брудними руками обличчя; вітатись безконтактно, без рукостискань і обіймів; ретельно готувати їжу, зокрема м’ясо та яйця; уникати безпосереднього контакту з дикими тваринами; частіше провітрювати приміщення; уникати скупчення людей; дезинфікувати особисті речі; головне- без крайньої потреби не виходити з дому; не користуватися громадським транспортом; по можливості перейти на режим дистанційної роботи.

Що робити людям, які повернулися з країн, де зафіксовано коронавірусну інфекцію?

   Повідомити телефоном свого лікаря для отримання консультації; самоізолюватися по можливості на 14 днів; контролювати стан свого здоров’я ( температура тіла, ознаки застуди); зв’язатися зі своїм сімейним лікарем для оцінки ризиків; при погіршенні  самопочуття терміново повідомити лікаря.

 Основні  симптоми захворювання: підвищення температури; кашель, в основному сухий; втома; діарея; озноб, головний біль.

Хто в зоні ризику?

   Найчастіше важкі форми хвороби спостерігається у літніх людей і тих, хто має проблеми зі здоров’ям: хворих на цукровий діабет; з тяжкими хронічними захворюваннями, легень і серцево-судинної системи; тяжкими алергічними захворюваннями, аутоімунними захворюваннями; з підозрою на Covid-19 з симптомами, що характеризують середньо- тяжкий і тяжкий перебіг; задухою; утрудненим диханням; збільшенням частоти дихальних рухів; кровохарканням; шлунково- кишковим симптоми ( нудота, блювання, діарея); змінами психічного стану.

   Тобто всі пацієнти, які мають ознаки гострого респіраторного захворювання і перераховані супутні хвороби, а також пацієнти з тяжким і середньо-тяжким перебігом хвороби, підлягають обов’язковій госпіталізації.

   Пацієнти з легкими симптомами хвороби можуть лікуватися вдома амбулаторно під наглядом медичних працівників і з обов’язковим дотриманням вимог інфекційного контролю: розміщення хворого в окремій, добре провітрюваній кімнаті; мінімізація пересування хворого в приміщенні з наступною обробкою поверхонь хлоровмісним антисептиком; пацієнт має дотримуватись респіраторної гігієни та етикету кашлю (прикривати ніс і рот, використовуючи одноразові серветки. Після кашлю  або чхання обов’язково слід провести гігієну рук); регулярно очищати і дезінфікувати поверхні в кімнаті хворого та місця загального користування побутовими мийно- дезинфікуючими засобами; прати білизну хворого при температурі 60-90°C; усі відходи, які утворилися внаслідок догляду за хворими, збирають в поліетиленовий пакет та утилізують; хворий обов’язково має бути в хірургічній масці; особа, яка доглядає за хворим, при перебуванні з ним в одній кімнаті повинна носити хірургічну маску й одноразові рукавички.

Як зміцнити імунітет?

   Чи потрібно приймати імуномодулятори, гомеопатичні препарати, часник та інше для профілактики зараження коронавірусом?

  Усі ці препарати неефективні. Краще дотримуватися режиму праці і відпочинку, збалансовано харчуватися, частіше по можливості бувати на свіжому повітрі і дотримуватися санітарно- епідемічних заходів.

   Медичні працівники Музиківської амбулаторії готові надати медичну допомогу. Якщо маєте ознаки гострої респіраторної інфекції, одягайте медичну маску, можна марлеву; уникайте планових візитів у амбулаторію; зв’язуйтеся з медичним працівником телефоном для отримання консультації; дотримуйтеся рекомендацій і приписів медиків, інформуйте їх про зміни у вашому стані здоров’я; не займайтеся самолікуванням; якомога раніше звертайтеся за порадою до сімейного лікаря; дотримуйтесь умов карантинних заходів.

***

Шановні пацієнти Музиківської амбулаторії!

    Просимо звернути увагу на те, що в період карантину варто дотримуватись від відвідування сімейного лікаря в амбулаторії (маємо на увазі планові огляди немовлят, огляди з хронічними захворюваннями, профогляди та звернення для виписування рецептів).Приходити варто лише при гострих станах, якщо вам відвідування призначив лікар. Для цього ми наполегливо рекомендуємо попередньо записатися на прийом за телефонами

3-44 та (067) 81-91-789. В інших випадках у вас є можливість проконсультуватися з сімейним лікарем в телефонному режимі.

     Якщо ви, або ваші родичі прибули з-за кордону, просимо повідомити свого лікаря чи працівників амбулаторії по телефону. За можливості відкласти візит в амбулаторію на 14 днів. Ми готові  приймати пацієнтів, в тому числі з підозрою на інфекційні захворювання. Але достатньо одного випадку, коли людина звернеться не попередивши і працівники не підготуються до візиту, щоб епідеміологічна служба відправила весь наш колектив  на карантинні заходи на декілька тижнів.

     Дуже скоро у нашому закладі запрацює кол-центр для звернень пацієнтів. Ми працюємо в цьому напрямку.

А зараз просимо телефонувати за вказаними номерами телефонів для вирішення узгодження та подальших кроків, максимально обмежити відвідування публічних заходів і місць скупчення людей. 

    На цілодобовій Урядовій «гарячій лінії» 15-45 розроблено спеціальні меседж-бокси, і оператори готові консультувати населення щодо питань, які стосуються коронавірусу.

   Бажаю вам міцного здоров’я, витримки і уникати паніки!

М.М. Болюк, в.о. завідувача амбулаторії

Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше