Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Увага! Аброзія!

Офіційні публікації
25.06.2020

 

    Амброзія  полинолиста  - це  однорічна трав'яниста рослина, за своїм зовнішнім виглядом дуже нагадує полин звичайний. Рослина - невибаглива до умов існування.  Характеризується інтенсивним наростанням наземної вегетативної маси і при сприятливих умовах досягає висоти 1,5-2 метри. Коріння заглиблюється до 4 метрів, добре відростає після скошування, сильно висушує і виснажує грунт. Зелена маса містить гіркі речовини і ефірні олії, тому тварини її не поїдають. При попаданні в корми погіршується смак молока.

Розмноження здійснюється за допомогою  насіння.  У  середньому  одна  рослина  може  давати  їх  від 30 до 70 тисяч. Характерно, що схожість має не тільки повністю дозрілий посівний матеріал, але і скошений, у фазі воскової стиглості. Пилок рослини є сильним алергеном. При несприятливому фоні достатньо навіть декількох часток, щоб спровокувати характерні явища: сльозоточивість, рясні виділення з носа, підвищення температури, кашель, головний біль, у найбільш чутливих - приступи астми. 

   Враховуючи велику шкідливість амброзії, боротьба з нею є одним із важливих першочергових завдань землекористувачів.  Знищуйте амброзію будь-яким  доступним для Вас способом: ручним,механічним,хімічним.   

 Кодекс  України   «Про адміністративні  правопорушення»  передбачає відповідальність за невжиття заходів по боротьбі з бур'янами.

В.П. Гордовенко,  головний спеціаліст із землекористування та екології   

Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше