Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Як забезпечити безпеку дітей у мережі Інтернет

Офіційні публікації
05.08.2020

 Спілкування в соціальних мережах, мобільних додатках, ігри і розваги-  це все невіддільна частина життя сучасних дітей. А під час літніх канікул вони ще більше часу проводять за телефонами, планшетами та комп’ютерами.

   Варто прийти до розуміння, що батьки учнів несуть таку ж відповідальність за поведінку своїх дітей в Інтернеті, як і на вулиці. Інакше діти можуть зіткнутися із цілком реальними негативними результатами віртуального спілкування. Через те пропонуємо батькам ознайомитися з актуальною інформацією, для збереження здоров’я дітей.

  Поради батькам

 1. Будьте другом своїй дитині. Проявляйте зацікавленість її захопленнями і обговорюйте проблеми, що виникають. Якщо Ви зможете стати тією людиною, якій Ваша дитина довіряє, їй не доведеться шукати підтримки у віртуальних друзів.
 2. 2. Установіть комп’ютер у місці, доступному всім членам родини. Це значно полегшить контроль за його використанням.
 3. 3. Цікавтеся, які вебсайти відвідує ваша дитина та з ким спілкується.
 4. Навчіть свою дитину ніколи не надавати особисту інформацію про себе та свою родину електронною поштою та в різних реєстраційних формах, які пропонують власники сайтів.
 5. 5. Попросіть дитину відразу ж повідомити Вам про неприємні ситуації під час спілкування в Інтернеті, підкресливши, що Ви не будете сердитися, про що б вона не розповіла.
 6. Переглядайте інформацію, що міститься в комп’ютері Вашої дитини. Це допоможе контролювати її спілкування в мережі. Але пам’ятайте, що дитина може користуватися Інтернетом не тільки вдома. Тому нагадуйте, що правила повинні бути в силі скрізь.
 7. 7. Програми батьківського контролю дозволяють дорослим обмежувати контент, який дивляться і читають діти в Інтернеті. Установіть функцію «Батьківський контроль».
 8. Батьки повинні не забувати тримати захищеними свої власні паролі, щоб діти нікуди не могли увійти під батьківським іменем.
 9. 9. Не пропустіть симптоми залежності. Замисліться над тим, чи не позначається використання Інтернету на успішності дитини, її здоров’ї, стосунках із членами сім’ї та друзями. Визначте, скільки часу вона проводить в онлайні.
 10. 10. Проаналізуйте власні звички. Чи немає у Вас проблеми з контролем перебування в Інтернеті? Пам’ятайте, що для дитини ви є основним прикладом у житті.
 11. Переконайтеся, що діти консультуються з Вами щодо будь-яких фінансових операцій, здійснюючи замовлення, купівлю або продаж через Інтернет.
 12. 12. Установіть баланс. Заохочуйте та підтримуйте бажання дитини займатися різноманітною діяльністю, у тому числі дитячою творчістю, фізичними вправами, рухливими іграми.
 13. 13. Заохочуйте дитину до справ, ігор, які сприяють її спілкуванню з іншими дітьми.

  Використовуючи ці рекомендації, Ви маєте нагоду максимально захистити дитину від негативного впливу всесвітньої мережі Інтернет.  Але пам’ятайте, Інтернет не тільки осередок небезпеки, але й найбагатша у світі бібліотека знань, розваг, спілкування та інших корисних речей. Ви повинні навчити свою дитину правильно користуватися цим невичерпним джерелом інформації.

   Та найголовніше, дитина повинна розуміти, що Ви не позбавляєте її вільного доступу до комп’ютера, а, насамперед, оберігаєте. Дитина повинна Вам довіряти.

 Н. М. Петрова,  практичний психолог Музиківського ліцею

 
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше