На головнуКонтакти
Відкритий бюджет
Корисна інформація
Документи
Сторонні сервіси
Проекти громади
Структура ОТГ
Підприємства, заклади та установи
Новини
Звернення
phone_iphone
Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Combined Shape
keyboard_backspace
Повернутися до новин

Як залучити інвестора до розвитку громади?

Офіційні публікації
29.01.2019

Мене звати Погрібна Людмила, наразі я секретар Музиківської сільської ради, але до цього з 2010 року працювала спеціалістом з муніципальних ініціатив та інвестицій. Думаю, більшість з вас знає про активну позицію нашої сільської ради та сільського голови в питаннях участі в грантових конкурсах та залучення позабюджетного фінансування. Не хочу докладно зупинятися на наших досягненнях краще дам відповіді лише на кілька розповсюджених питань!

Перше:

  1. З чого все почалося?

Ще з 2006 року ми активно брали участь в конкурсах різного рівня - на кращу сільську раду та «Населений пункт найкращого благоустрою та підтримки громадського порядку». Крім подарованих автомобілів, кубків, дипломів та грамот, ми навчилися говорити про себе, про зроблену роботу, про стратегічні напрямки які бачимо, відчули підтримку громади та влади вищого рівня.

2009 рік став переломним для Музиківки. З допомогою Херсонської Торгово-Промислової палати п’ятеро спеціалістів сільської ради пройшли навчання та отримали сертифікати проектних менеджерів. Як результат, ми залучили кошти посольства Норвегії для модернізації системи водопостачання.

Всім відома програма ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» допомогла нам не лише відремонтувати амбулаторію, а й створити громадську організацію «Турбота». Цей проект відкрив громаді нові можливості залучення коштів саме через громадські організації.

Виникає питання:

  1. Невже громадські організації це так важливо?

Так, бо для них є набагато більше можливостей залучення коштів ніж для органів місцевого самоврядування. Часто сільські ради в громадських організаціях бачать опозиціонерів, надокучливих перевіряючих чи прохачів бюджетних коштів. Наш випадок зовсім інший. Ми працюємо в тандемі. В нас спільні цілі і ми разом продумуємо шляхи їх досягнення. Наразі, на території ОТГ активно діє три громадські організації «Турбота», «Музичани» та ще зовсім молода «Освітні ініціативи». В кожної за плечима не один реалізований проект, залучені грантові кошти і 100% підтримка місцевої влади.

  1. Що робити якщо на території громади немає ГО?

Я б почала розвивати людський капітал. Зараз є безліч можливостей для безкоштовного навчання з написання проектів, їх реалізації, залучення коштів на місцевому рівні, визначення пріоритетів громади і таке інше. Ми не гребуємо мікрогрантами. Зараз це близько 15,0 тисяч гривень. Часто їх надають не громадській організації, а конкретній особі. Так в рамках проекту «Активні громадяни» від Британської ради та Херсонського благодійного фонду «Об’єднання»  шестеро музичан пройшли навчання і вже п’ятеро з них вже отримали гранти на реалізацію своїх ідей. Проект ще не закінчився і ми маємо шанси ще отримувати фінансування.

Часто чуємо питання

  1. Як визначають переможців і кому надають гранти? Чому знову Музиківка?

Спершу відповім на друге – чому саме МИ? Бо ми стукаємо в кожні двері. І не один раз, і не двічі в рік, і навіть не тричі на місяць. Постійно. В громадському секторі непоганою статистикою вважають коли перемагає один проект з 10. Погоджуємося. І це не зважаючи на якість наших проектів, досвід та активність.

Фонди які надають грантову підтримку мають власні пріоритети, інколи вони змінюються. Так, з програмою «КУСАНОНЕ» посольства Японії ми почали спілкуватися певно ще в 2010 році, але щоб надати нам грант вони мали нас особисто відвідати. А ми були єдині в області. Для них це було не актуально. В нас не було достатньо сильної ГО з проведеним фінансовим аудитом та необхідним досвідом. Але ми спілкувалися, готувалися, шукали партнерів та заповнювали заявки. Питання вирішилося лише в 2015 році. Партнером та посередником стала дуже потужна організація Фонд громади м. Херсона «Захист». Крім Музиківської школи нові вікна встановили в  Інгулецька школа, а також Херсонська  клінічна лікарня ім.. Є.Є.Карабелеше отримала медичне обладнання. Ну, це вже більше про синергію.

Зараз проект «КУСАНОНЕ» змінив пріоритети і ми більше чуємо про бажання попрацювати з  територіями та селами де вони ще не працювали.

  1. Над чим Музиківська громада працює зараз?

Наша вже об’єднана громада пройшла відбір в проект «ДОБРЕ-децентралізація – шлях до кращих результатів та ефективності» від USAID. Спільна працюватимемо близько 5 років. Ми, як сільська рада,  більше думаємо про інфраструктурні проекти, про ремонти та обладнання,  але розуміємо, що без стратегії і максимальної залученості громадськості необхідного результату ні ми, ні керівники проекту «ДОБРЕ» не отримаємо.

Розвиваємо нашу виробничу сферу через проект «Підтримка аграрного та сільського розвитку» від USAID. Відбір пройшла сільська рада, але допомогу методичну та фінансову можуть отримати місцеві підприємці та виробники, покращити свою продукцію, освоїти нові технології чи, наприклад,  розпочати переробку сільськогосподарської продукції. Ми дуже віримо, що цей проект буде ефективним, бо маємо досвід співпраці з попереднім подібним USAIDовським проектом «Агроінвест» - музиківський підприємець отримав безкоштовно проектну документацію на сервісно-забійний цех. Також маємо розроблену документацію на будівництво фермерського ринку на території Музиківки. Ведемо пошук інвесторів через організації «Agrochallenge» та «Smartfarming».

Фахівці сільської ради здійснюють супровід всіх інвестиційних проектів, направлених на розвиток точок економічного зростання території ОТГ при цьому не втручаючись в фінансово-господарську діяльність підприємств та підприємців.

 

Проблем маємо ще безліч. Але головне , що є сили, розуміння та бажання  розвивати нашу вже об’єднану громаду.

Новини на цю ж тему

Законні методи впливу на владу

Шукаєте можливість вплинути на місцеву владу? Способів є багато! Читайте та контролюйте процеси що відбуваюються в громаді!
Офіційні публікації
13.06.2019

Бюджет участі - це не лише дитячі майданчики та автобусні зупинки, а й величезна кількість документів.

Перелік документів розроблених Музиківською сільською радою для впровадження Бюджету участі
Офіційні публікації
04.06.2019

А чи готові ви до ЗНО?

Пропонуємо пригадати правила, яких потрібно дотримуватися під час проходження тестування.
Офіційні публікації
30.05.2019

Про користування земельними паями

 Використання земельних ділянок, які надані громадянам у власність для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (земельні паї), є підприємницькою діяльністю, а саме: вирощування сільськогосподарської продукції.
Офіційні публікації
30.05.2019

Допомога багатодітним сім’ям

З 1 квітня 2019 р. згідно Постанови КМУ № 250 від 13.03.2019 року запроваджується виплата допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.
Офіційні публікації
02.05.2019

До уваги громадян!

Розроблено  детальний план території земельної ділянки орієнтовною площею 10,00га  (фактичний обмір 8,4га) обслуговування об'єкта  альтернативної енергетики ( сонячна електростанція)  за адресою:  за межами населених пунктів в адміністративних межах Музиківської сільської ради  Білозерського району
Офіційні публікації
02.05.2019

          Шановні абоненти водомережі с.Східне                        та с. Загорянівка (Шкуринівка)

Встановлено нові тарифи на водопостачання з 01 травня 2019 року
Офіційні публікації
01.05.2019

Як повідомити про корупційне правопорушення?

Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Музиківської сільської ради Насонова Ж.Ж. інформує про особливості повідомлення про корупційне діяння.
Офіційні публікації
08.04.2019

Повідомлення про оприлюднення проектів регуляторних актів

Повідомлення про оприлюднення проектів регуляторних актів рішень Музиківської сільської ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2020 рік», «Про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2020 рік»,  «Про встановлення  єдиного подат
Офіційні публікації
04.04.2019

Комунальне підприємство "Струмок-2" Східненського територіального округу розпочало процедуру зміни тарифів водокористування. 

Опубліковано проект рішення щодо затвердження тарифів.
Офіційні публікації
01.04.2019

Встановлено розмір самооподаткування та збору для утримання у належному  стані  кладовища

Нагадуємо!
Офіційні публікації
29.03.2019

Про пасовище

Спеціаліст з землекористування та екології Музиківської сільської ради Гордовенко В.П. консультує щодо оформлення громадського пасовища.
Офіційні публікації
29.03.2019

Оголошення

  Білозерським РВ УДМС  організовано роботу щодо  прийому учнів  загальноосвітніх закладів району, які досягли 14-річного віку, з питання документування їх паспортами громадянина України у  вигляді ІD – картки.
Офіційні публікації
29.03.2019

ХЕРСОНСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ВИКОНАВЧОЇ ДИРЕКЦІЇ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ В ХЕРСОНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Про перерахування розміру щомісячних страхових виплат
Офіційні публікації
27.03.2019

ХЕРСОНСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ВИКОНАВЧОЇ ДИРЕКЦІЇ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ В ХЕРСОНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ВІДНОВЛЕНО ПЛАНОВІ ПЕРЕВІРКИ СТРАХУВАЛЬНИКІВ ФОНДОМ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
Офіційні публікації
27.03.2019

Відповіді на поширені запитання відносно конкурсу проектів «Місцеві ініціативи для розвитку громад»

Готуєте проект на конкурс? Ця інформація може бути корисною!
Офіційні публікації
12.03.2019

До уваги громади!

Розроблено детальний план території під нежитловими будівлями, які знаходяться у власності гр. Шевченка Івана Григоровича за адресою: с.Музиківка, вулиця 8 Березня, 1
Офіційні публікації
02.03.2019

Увага!

Музиківське комунальне підприємство презентує на громадське обговорення розрахунок нових тарифів водокористування
Офіційні публікації
28.02.2019

Важлива інформація для  громадян, які одержують субсидії!

В рамках пілотного проекту, Урядом затверджено нові правила виплати житлових субсидій.
Офіційні публікації
20.02.2019

Весна незабаром!

В Білозерській РДА відбувся круглий стіл з питань підготовки до аграрного сезону.
Офіційні публікації
14.02.2019

Сміття  вбиває ліс

Інформація від адміністрації ДП "Херсонського лісомисливського господарства" щодо відповідальності за засмічення лісів.
Офіційні публікації
10.02.2019

Звіт сільського голови за роботу у 2018 році

Згідно Закону України «Про місцеве самоврядування» сільський голова повинен звітувати про проведену роботу ним та радою перед громадою як мінімум один раз на рік.
Офіційні публікації
10.02.2019

Запрошуємо до публічного обговорення!

Презентуємо проект Порядку відключення споживачів (абонентів) від мереж водопостачання КП «Струмок-2»
Офіційні публікації
04.02.2019

МОЛОДІ СПЕЦІАЛІСТИ ПОТЕНЦІАЛ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ.

Історія успішного працевлаштування
Офіційні публікації
04.02.2019

Програма «Власний дім» - наблизимо мрію до реальності!

Жителі Музиківської ОТГ можуть отримати пільгови кредити на будівництво чи придбання житла, газифікацію, придбання худоби та інше.
Офіційні публікації
03.02.2019

Чи є ви у списках виборців?

Перевірити це ви можете на сайті Державного реєстру виборців
Офіційні публікації
31.01.2019

ЗВІТ КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА  «СТРУМОК- 2» про роботу за 2018 рік

До уваги мешканців Східненського територіального округу.
Офіційні публікації
28.01.2019

Звіт про роботу Музиківського комунального підприємства за 2018 рік

До уваги мешканців Музиківки!
Офіційні публікації
23.01.2019

Корпус миру США відновлює прийом заявок щодо співпраці

До уваги органів місцевого самоврядування та громадських організацій Херсонської області
Офіційні публікації
18.01.2019

Споживачі мають не тільки права, але й обов’язки

УПРАВЛІННЯ ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області інформує.
Офіційні публікації
16.01.2019

Увага! Рекомендована форма звернення про порушення прав споживачів у разі придбання нехарчової продукції

УПРАВЛІННЯ ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області інформує
Офіційні публікації
16.01.2019

 31 січня 2019 року на 14.00 відбудеться 28 сесія сільської ради

Запрошуємо депутатів та представників громадськості!
Офіційні публікації
16.01.2019

31 січня 2018 року о 13.00 відбудеться засідання виконавчого комітету

Запрошуємо членів виконавчого комітету , депутатів та представників громадськості
Офіційні публікації
16.01.2019

Увага!

До відома суб’єктів виборчого процесу та громадян  відведенні місця для розміщення матеріалів передвиборної агітації на території Музиківської сільської ради.
Офіційні публікації
15.01.2019

Перенесення робочих днів у 2019 році

Шановні мешканці Музиківської громади зверніть увагу та врахуйте при плануванні отримання послуг.
Офіційні публікації
15.01.2019

АНДРІЙ ГОРДЄЄВ: «2018 рік був для Херсонщини успішним і результативним»

Звернення голови Херсонської облдержадміністрації Андрія Гордєєва до жителів Херсонщини
Офіційні публікації
14.01.2019

Заборонені продукти

Продуктів, у яких вийшов термін придатності, не повинно бути в раціоні тварин, якщо фермер хоче виростити здорове стадо і отримати прибуток від своєї діяльності.
Офіційні публікації
10.01.2019

Зміни у законодавстві

Звертаємо увагу, що протягом 2018 року внесено зміни до таких нормативно - правових актів
Офіційні публікації
10.01.2019
2018 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі
Combined Shape