На головнуКонтакти
Відкритий бюджет
Корисна інформація
Документи
Сторонні сервіси
Проекти громади
Структура ОТГ
Підприємства, заклади та установи
Економічний профіль
Звернення
Новини
Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Combined Shape
Повернутися до новин

  Запрошуємо на вакцинацію!

Офіційні публікації
12.08.2019

Увага!

  Дифтерія – гостре інфекційне захворювання, що найчастіше вражає ротоглотку, але нерідко зачіпає гортань, бронхи, шкіру та інші органи. Інфекція передається повітряно – крапельним шляхом.  Найкращим методом профілактики є вакцинація: щеплення проти дифтерії проводиться дітям в 3 місяці, 4.5 місяця та 6 місяців, потім повторно в 14 років, далі кожні 10 років. Але щеплення проти дифтерії не захищає від зараження. Щепленні люди переносять дифтерію в дуже легкій формі.

   Основними симптомами дифтерії (або ж дифтериту) є висока температура від 38 до 40 градусів, сонливість, слабкість, біль у горлі, першіння, труднощі при ковтанні. 

   На другий день захворювання на слизових з’являються блискучі плівки світло-сірого кольору з чіткими краями, можуть збільшитися лімфовузли.      

  При тяжкому перебігу розвивається набряк тканин шиї, а при ураженні гортані виникає набряк, який призводить до ускладненого дихання та навіть до асфіксії.  Інкубаційний період триває від 2 днів до тижня.

  Заразитися на дифтерію можна від хворої людини при розмові або при користуванні спільними предметами.

   Сприяють розвитку дифтерії гострі вірусні інфекції. Такі як ГРВІ чи грип, а також дитячі інфекції – кір, вітряна віспа, краснуха тощо.

Лікування дифтерії проводиться тільки в інфекційному відділенні медичного закладу й призначається курс антибіотиків.

   Нагадуємо, в Україні прогнозують спалах дифтерії. Подейкують, що ситуація буде набагато важчою, ніж з кором. Адже від дифтерії складно, навіть в разі масової імунізації, швидко виробити імунітет. 

  Запрошуємо Всіх на вакцинацію, попіклуйтесь про своє здоров’я!!!      

М.М. Болюк, в.о. завідувача КНП “ Музиківська

амбулаторія ЗПСМ

2018 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі
Combined Shape