Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Звіт Музиківського сільського голови  про  здійснення державної  регуляторної політики у 2021 році

Офіційні публікації
04.01.2022

      Відповідно до статті 38 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі – Закон), сільський голова щорічно звітує про здійснення державної регуляторної політики.  

     На виконання основних засад державної регуляторної політики, передбачених  Законом, регуляторна  діяльність сільської ради у сфері господарської діяльності спрямована на вдосконалення правового регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання, недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів, зменшення втручання у діяльність суб’єктів господарювання та усунення перешкод для розвитку господарської діяльності, що здійснюється в межах, у порядку та у спосіб, що  встановлені Конституцією та законами України.

       Регуляторна діяльність - це діяльність, спрямована на підготовку, прийняття, відстеження результативності та перегляд регуляторних актів, яка здійснюється сільською радою в порядку та у спосіб, що встановлені Конституцією України та законодавчими актами.

       В сільській раді  всі дії виконувались згідно порядку планування, підготовки, прийняття, відстеження та перегляду  регуляторних актів та процедур державної регуляторної політики, згідно з Законом та  Регламенту сільської ради.

       Повноваження  з питань реалізації державної регуляторної політики в сільській раді  покладені на  постійну депутатську комісію з питань планування, фінансів, бюджету, оподаткування та соціально-економічного розвитку (далі - відповідальна постійна комісія).

       Планування роботи з підготовки проєктів регуляторних актів у сфері господарської діяльності проводились  з урахуванням вимог частин 3 та 4 статті 7 Закону щодо планування діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів та отримання проєктів регуляторних актів, а також змін до них. План діяльності з підготовки  сільською радою проєктів регуляторних актів на наступний календарний рік приймається не пізніше 15 грудня поточного року.

      План діяльності  з  підготовки   проєктів регуляторних актів на 2021 рік затверджено рішенням сесії №22 від 10.12.2019 року оприлюднено не пізніш як у десятиденний строк після їх затвердження на офіційному сайті сільської ради (https://muzykivskaotg.gov.ua/documents/ckixapc0lw8cm07634dr1sezr) У зв’язку зі зміною законодавства було знесено зміни у План діяльності рішенням сесії сільської ради  № 119 від 25.03.2021 року (https://muzykivskaotg.gov.ua/documents/ckn0942061atx0763pkcqc1zx)

З запланованих актів прийнятими згідно з процедурою є «Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку», «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки», «Про встановлення єдиного податку»

При підготовці запланованих  проєктів  регуляторних актів та аналізів  їх регуляторного впливу застосовувалась процедура, відповідно до Закону та Регламенту сільської ради, а саме проєкти та аналізи  розглядались на сесії, оприлюднювались на сайті сільської ради для отримання зауважень та пропозицій, про що друкувалось відповідне оголошення в місцевій газеті «Музиківський вісник», відповідальна комісія робила експертний висновок  та всі ці документи направлялись в Державну  регуляторну службу  України.

На офіційному сайті сільської ради було розміщено оголошення щодо оприлюденення проєктів регуляторних актів щодо встановлення податків та зборів https://muzykivskaotg.gov.ua/news/povidomlennya-pro-oprilyudnennya-proktiv-regulyatornih-aktiv-na-2022-rik-2021-02-26. Пропозицій від місцевих жителів не надходило. Проєкти регуляторних актів та аналізи регуляторного впливу були неодноразово обговорені робочою групою з спеціалістів сільської ради та громадських активістів, постійними депутатськими комісіями. Після обговорення та отримання пропозицій від депутатів щодо вдосконалення  проєктів регуляторних актів та аналізів їх регуляторного впливу, сільська рада  розглядала на сесії та приймала  рішення з врахуванням наданих пропозицій та зауважень.

З метою визначення чи досягають регуляторні акти мети, заради якої їх було прийнято, чи виконуються вимоги та процедури, встановлені цими актами, в установлений термін проводилось відстеження результативності регуляторних актів.

 

Станом на 18.12.2021 року у  сільській раді є 3 діючих регуляторних акти, які розміщені на її офіційному веб-сайті, а саме

 

Дата прийняття

Номер рішення

Посилання на сайт.

Рішення сесії сільської ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2021 рік»

28.05.2020

№875

https://cutt.ly/pTswXYx

Рішення сесії сільської ради  «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2021 рік

28.05.2020

№876

https://cutt.ly/9TswMr3

Рішення сесії сільської ради «Про встановлення єдиного податку на 2021 рік

28.05.2020

№877

https://cutt.ly/iTsw3x1

 

      З метою визначення чи досягають регуляторні акти мети, заради якої їх було прийнято, чи виконуються вимоги та процедури, встановлені цими актами, в установлений термін проводилось відстеження результативності регуляторних актів, а саме:

№/ п/п Дата, номер та назва регуляторного акта (розпорядження, наказ, рішення)

Вид відстеження регуляторного акта

Посилання на оприлюднення відстеження
1   2  
1 Рішення сесії №192 25.05.2021

«Про встановлення єдиного податку»

Базове https://muzykivskaotg.gov.ua/documents/ckxacaljp7vrf0742a9x7vhgb
2 Рішення сесії №193 25.05.2021

«Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки»

Базове https://muzykivskaotg.gov.ua/documents/ckxabx0nk7ul50742cibfdct2
3 Рішення сесії №194 25.05.2021«Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку» Базове https://muzykivskaotg.gov.ua/documents/ckxac8zxs7vi307425z9v8el5
4 Рішення сесії сільської ради від 28 травня 2019 року № 877 Про встановлення єдиного податку на 2020 рік Повторне https://muzykivskaotg.gov.ua/documents/ckl2em6tge9sx0763m7rd6pqt
5 Рішення сесії сільської ради від 28 травня 2019 року № 875 Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2020 рік Повторне https://muzykivskaotg.gov.ua/documents/ckl2enbzne9we0763d2l6a320
6 Рішення сесії сільської ради від 28 травня 2019 року № 876 Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2020 рік Повторне https://muzykivskaotg.gov.ua/documents/ckl2ertxkea5d076306mi5nt4

В лютому 2022 року заплановано провести повторне відстеження для рішень сесії щодо встановлення місцевих податків та зборів на 2021 рік.

Особлива увага радою приділялася здійсненню державної регуляторної політики, вдосконаленню правового регулювання господарських відносин, недопущенню прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів.

Сільська  рада планує у 2022 році продовжити роботу із забезпечення дотримання вимог чинного законодавства при здійсненні державної регуляторної політики. Для цього Рішенням сесії №325 від 25.11.2021 року затверджено План діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів Музиківської сільської ради на 2022 рік та План-графік відстеження результативності діючих регуляторних актів Музиківської сільської ради на 2022 рік. Рішення з додатками оприлюднено на офіційному сайті  сільської ради (https://muzykivskaotg.gov.ua/documents/ckwp09tcedqpx0742n7kx67qq)

На сайті Музиківської сільської ради створено сторінку «Регуляторна діяльність» в меню сайту та триває її наповнення - https://muzykivskaotg.gov.ua/useful-info/group/regulytorna-diylaanist. Розділ має наступні окремі підрозділи:

-     Планування регуляторної діяльності

-     Проєкти регуляторних актів (включає в себе аналіз регуляторного впливу проєктів регуляторних актів)

-      Діючі регуляторні акти

-      Контактна інформація відповідальної особи

-       Реєстр регуляторних актів (включає в себе інформацію щодо прийнятих регуляторних актів, відстеження, паспорти оцінки регуляторних актів);

-         ПОВІДОМЛЕННЯ про оприлюднення проєктів регуляторних актів

 

Сільський голова                                                                                    С.Н.ЛЕЙБЗОН

 

Новини на цю ж тему

Музиківська сільська рада затвердила рішення щодо встановлення місцевих податків та зборів на 2022 та наступні роки.

Запрошуємо ознайомитися з рішеннями та врахувати при плануванні подальшої діяльності.
Офіційні публікації
02.06.2021

Звіт Музиківського сільського голови  про  здійснення державної  регуляторної політики у 2020  році

Відповідно до статті 38 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» ( далі – Закон), сільський голова щорічно звітує про здійснення державної регуляторної політики .
Офіційні публікації
18.12.2020

Звіт Музиківського сільського голови  про  здійснення державної  регуляторної політики у 2019  році

Відповідно до статті 38 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» ( далі –Закон), сільський голова щорічно звітує про здійснення державної регуляторної політики .  
Офіційні публікації
26.12.2019
2022 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше