Щасливе сучасне материнство, або Як у селі руйнують бар’єри та стереотипи
У селі Східному Музиківської сільської територіальної громади руйнують бар'єри та стереотипи. Один із них - мама в декретній відпустці завжди “прив’язана” до побутових справ, догляду за дитиною та її виховання. Тож часу у неї на саморозвиток бути не може.
До створення проєкту “Щасливе сучасне материнство” (ЩСМ) підштовхнули життєві обставини. Так сталося, що у 2019-20-х роках майже одночасно в декретну відпустку пішли три працівниці місцевого будинку культури та четверо дівчат, які брали активну участь у концертах. Молоді мами хотіли ходити на репетиції, виступати, але їм банально не було з ким залишити своїх маленьких дітей. І постало питання: що ж робити?
Директорка комунального закладу Музиківської СТГ “Східненський сільський будинок культури” Світлана Позняк згадує:
“Почалося все з мрії. Мене разом із колегою Оленою Докієнко, яка пішла у декретну відпустку, осяяла думка про створення такого простору, де б мами могли разом з немовлятами розвиватися, продовжувати активне соціальне життя та комунікувати з однодумцями. Ця ідея нас захопила, ми замислилися - можливо, інші матусі теж про це мріють? Дізналися, хто у нас в селі перебуває в декретній відпустці. Опитали їх: чи хочуть вони займатися, наприклад, хореографією, вокалом, декоративно-ужитковим мистецтвом, спортом; чи готові підтримати фінансово таку ідею, якщо це знадобиться? Отримавши результати опитувань, зрозуміли: наша мрія - не лише наша”.
Ідея сподобалася не тільки мамам малечі, а їх близьким та керівництву громади теж. Ми написали проєкт зі сміливою назвою “Щасливе сучасне материнство”. Мета - створити умови для курсів мамам у декреті та розвивального простору для дітей до трьох років. Після кількох невдалих спроб знайти донора, проєкт підтримала Британська Рада (на 33 906,16 гривні), співфінансувала Музиківська територіальна громада (на 5 300,20 грн).
За ці кошти купили меблі, іграшки для розвитку, набори для творчості, канцелярію (фарби, олівці, розмальовки, пластилін та багато іншого). Місцеві підприємці допомогли доставити обладнання з пошти. Батьки малечі власноруч зібрали столи, стільці, лавки та, своєю активністю відіграли велику роль в облаштуванні простору для дітей та матусь у приміщенні сільського будинку культури.
Коли простір було створено та повністю облаштовано, з липня 2021 року та щонайменше до 2026 року стартували розвивальні курси для мам Музиківської СТГ, які перебувають у відпустці для догляду за дітьми віком до трьох років.
“Та картинка, яку ми бачили у своїй уяві, ставала реальністю, - ділиться Світлана Позняк. - Місяці кропіткої роботи працівників будинку культури, волонтерів, мам, татусів, бабусь, підприємців, - нарешті почали приносити перші результати. Курси для мам та їхньої малечі відкрилися”.
Загалом проєкт охопив 18 мам і, відповідно, 18 діток села Східного.
“Чи задоволені результатом? - підсумовує директорка клубу. - Так, нам вдалося об’єднати людей, на яких ми спочатку навіть не розраховували. І досягли своєї мети - у мам, крім звичних домашніх справ, з’явилося творче життя. Ба більше, наш колектив поповнився артистичними жінками, а їх малеча не просто грається та “вбиває час”, вона розвивається швидше, ніж сидячи по домівках, адже простір саме для цього й облаштовано”.
Отже, власні мрії бувають корисним не лише для себе, а і для оточення.
![](/storage/news/galleries/827d62896f3b20eaabaf956cc4bdfc3e.jpg)
![](/storage/news/galleries/c08f19a9220378276ae4cfa04326edac.jpg)
![](/storage/news/galleries/d1f7e4ef144b95ab00e4d5f1965b7f21.jpg)
![](/storage/news/galleries/8c0e9dc2a96112fd29bd46723fd34bde.jpg)
Новини на цю ж тему
До нашого проєкту долучився майданчик в с.Загорянівка.
![](http://muzykivskaotg.gov.ua/storage/news/article/22f559009e9ce54d706b35f24c3df8b4.png)
Дитячий майданчик на перехресті вулиць Теплична та Тваринників має тривалу історію та власні правила!
![](http://muzykivskaotg.gov.ua/storage/news/article/474453398f95bc70000beee7a77f1b38.jpg)
Щиро дякуємо директору ТОВ "КОМЕРЦБУДПЛАСТ" Савчак Романі Ігорівні за організацію доставки меблів та іншого обладнання !
![](http://muzykivskaotg.gov.ua/storage/news/article/31fc0a0e2ecb8afe926e286c050c2d7d.png)
Ще один захід в рамках проекту "Децентралізація дитячих майданчиків 2.0"
![](http://muzykivskaotg.gov.ua/storage/news/article/37912e8373b45f2f9f06a0b4feb31c6d.png)
Фотозвіт про суботник на дитячому майданчику по вулиці 8 Березня.
![](http://muzykivskaotg.gov.ua/storage/news/article/e4407f3b26b9d016fed2bd7167725af1.png)
24 квітня - суботник біля дитячого майданчика пол вулиці 8 березня в Музиківці!
![](http://muzykivskaotg.gov.ua/storage/news/article/3004d1576244e102e0a1597d64cc37fa.png)
Запрошуємо на суботник!
![](http://muzykivskaotg.gov.ua/storage/news/article/6d2232d4634f744fd6c3ad5b07ddba87.png)
Дякуємо кожному хто долучився до підготовки майданчика до літнього сезону!
![](http://muzykivskaotg.gov.ua/storage/news/article/52890dc63fb952ad1a3abc18075af999.png)
Запрошуємо до участі!
![](http://muzykivskaotg.gov.ua/storage/news/article/f32a6e2bbf9ea0279faa87fb6a91ab73.png)
10 квітня перший суботник біля дитячого майданчика в с.Висунці!
![](http://muzykivskaotg.gov.ua/storage/news/article/ee47f80ac085c4e985db6d1ab6a7fb97.png)
Проєкт соціальної дії "Щасливе сучасне материнство"
![](http://muzykivskaotg.gov.ua/storage/news/article/5a359b7e6b77be3be374e98f651cf994.png)
Підтримайте активістів частинкою свого саду або квітника!
![](http://muzykivskaotg.gov.ua/storage/news/article/00494830911712c30327bbf219ecaec0.png)
Скільки треба дітям для щастя?
![](http://muzykivskaotg.gov.ua/storage/news/article/7259955d0dbbfa60e1d7eaee2ff9a4d3.png)
Шукаємо дитячі майданчики!
![](http://muzykivskaotg.gov.ua/storage/news/article/85590a16888957b845ff24661d1dc687.png)
5 проектів активних громадян будуть впроваджені на Білозерщині, один з яких в Музиківській ОТГ
![](http://muzykivskaotg.gov.ua/storage/news/article/e92aedd0d51ce74bfc6f0b24c55c8ae6.png)
Музиківська мережа дитмайданчиків
![](http://muzykivskaotg.gov.ua/storage/news/article/285ee33758f7a58aaa5088ee10f184cc.jpg)
Віддайте голос за дитячі майданчики Музиківської ОТГ
![](http://muzykivskaotg.gov.ua/storage/news/article/26461c507db204aa773bfb60436e3274.jpg)