Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Що робити, щоб не заразитися коронавірусом?

Офіційні публікації
05.04.2020

Панікувати чи дотримуватись правил безпеки?

    Коронавірус належить до родини респіраторних вірусів, які можуть спричинити як звичайну застуду, так і пневмонію (запалення легень) різного ступеня важкості. Вірус передається повітряно- крапельним шляхом, не циркулює в повітрі, а переходить від хворої людини і не здатний до переміщення на великі відстані. Він знаходиться в краплях, які хворий видихає під час кашлю і чхання. Найбільш  уразливими до вірусу є слизові оболонки носа, очей через руки. Вірус може жити на поверхнях від трьох годин до декількох днів. Інкубаційний період становить 5-14 днів, тобто симптоми захворювання відсутні, а людина може бути інфікована.

Що робити, щоб не заразитися коронавірусом?

  Дотримуватись   елементарних    правил  особистої   гігієни:  уникати контакту з особами, які мають симптоми ГРВІ; дотримуватися дистанції в чергах, на вулиці 1,5 м; часто і ретельно мити руки з милом теплою водою протягом 30 секунд, потім обробляти спиртовмісним антисептиком; не торкатися брудними руками обличчя; вітатись безконтактно, без рукостискань і обіймів; ретельно готувати їжу, зокрема м’ясо та яйця; уникати безпосереднього контакту з дикими тваринами; частіше провітрювати приміщення; уникати скупчення людей; дезинфікувати особисті речі; головне- без крайньої потреби не виходити з дому; не користуватися громадським транспортом; по можливості перейти на режим дистанційної роботи.

Що робити людям, які повернулися з країн, де зафіксовано коронавірусну інфекцію?

   Повідомити телефоном свого лікаря для отримання консультації; самоізолюватися по можливості на 14 днів; контролювати стан свого здоров’я ( температура тіла, ознаки застуди); зв’язатися зі своїм сімейним лікарем для оцінки ризиків; при погіршенні  самопочуття терміново повідомити лікаря.

 Основні  симптоми захворювання: підвищення температури; кашель, в основному сухий; втома; діарея; озноб, головний біль.

Хто в зоні ризику?

   Найчастіше важкі форми хвороби спостерігається у літніх людей і тих, хто має проблеми зі здоров’ям: хворих на цукровий діабет; з тяжкими хронічними захворюваннями, легень і серцево-судинної системи; тяжкими алергічними захворюваннями, аутоімунними захворюваннями; з підозрою на Covid-19 з симптомами, що характеризують середньо- тяжкий і тяжкий перебіг; задухою; утрудненим диханням; збільшенням частоти дихальних рухів; кровохарканням; шлунково- кишковим симптоми ( нудота, блювання, діарея); змінами психічного стану.

   Тобто всі пацієнти, які мають ознаки гострого респіраторного захворювання і перераховані супутні хвороби, а також пацієнти з тяжким і середньо-тяжким перебігом хвороби, підлягають обов’язковій госпіталізації.

   Пацієнти з легкими симптомами хвороби можуть лікуватися вдома амбулаторно під наглядом медичних працівників і з обов’язковим дотриманням вимог інфекційного контролю: розміщення хворого в окремій, добре провітрюваній кімнаті; мінімізація пересування хворого в приміщенні з наступною обробкою поверхонь хлоровмісним антисептиком; пацієнт має дотримуватись респіраторної гігієни та етикету кашлю (прикривати ніс і рот, використовуючи одноразові серветки. Після кашлю  або чхання обов’язково слід провести гігієну рук); регулярно очищати і дезінфікувати поверхні в кімнаті хворого та місця загального користування побутовими мийно- дезинфікуючими засобами; прати білизну хворого при температурі 60-90°C; усі відходи, які утворилися внаслідок догляду за хворими, збирають в поліетиленовий пакет та утилізують; хворий обов’язково має бути в хірургічній масці; особа, яка доглядає за хворим, при перебуванні з ним в одній кімнаті повинна носити хірургічну маску й одноразові рукавички.

Як зміцнити імунітет?

   Чи потрібно приймати імуномодулятори, гомеопатичні препарати, часник та інше для профілактики зараження коронавірусом?

  Усі ці препарати неефективні. Краще дотримуватися режиму праці і відпочинку, збалансовано харчуватися, частіше по можливості бувати на свіжому повітрі і дотримуватися санітарно- епідемічних заходів.

   Медичні працівники Музиківської амбулаторії готові надати медичну допомогу. Якщо маєте ознаки гострої респіраторної інфекції, одягайте медичну маску, можна марлеву; уникайте планових візитів у амбулаторію; зв’язуйтеся з медичним працівником телефоном для отримання консультації; дотримуйтеся рекомендацій і приписів медиків, інформуйте їх про зміни у вашому стані здоров’я; не займайтеся самолікуванням; якомога раніше звертайтеся за порадою до сімейного лікаря; дотримуйтесь умов карантинних заходів.

***

Шановні пацієнти Музиківської амбулаторії!

    Просимо звернути увагу на те, що в період карантину варто дотримуватись від відвідування сімейного лікаря в амбулаторії (маємо на увазі планові огляди немовлят, огляди з хронічними захворюваннями, профогляди та звернення для виписування рецептів).Приходити варто лише при гострих станах, якщо вам відвідування призначив лікар. Для цього ми наполегливо рекомендуємо попередньо записатися на прийом за телефонами

3-44 та (067) 81-91-789. В інших випадках у вас є можливість проконсультуватися з сімейним лікарем в телефонному режимі.

     Якщо ви, або ваші родичі прибули з-за кордону, просимо повідомити свого лікаря чи працівників амбулаторії по телефону. За можливості відкласти візит в амбулаторію на 14 днів. Ми готові  приймати пацієнтів, в тому числі з підозрою на інфекційні захворювання. Але достатньо одного випадку, коли людина звернеться не попередивши і працівники не підготуються до візиту, щоб епідеміологічна служба відправила весь наш колектив  на карантинні заходи на декілька тижнів.

     Дуже скоро у нашому закладі запрацює кол-центр для звернень пацієнтів. Ми працюємо в цьому напрямку.

А зараз просимо телефонувати за вказаними номерами телефонів для вирішення узгодження та подальших кроків, максимально обмежити відвідування публічних заходів і місць скупчення людей. 

    На цілодобовій Урядовій «гарячій лінії» 15-45 розроблено спеціальні меседж-бокси, і оператори готові консультувати населення щодо питань, які стосуються коронавірусу.

   Бажаю вам міцного здоров’я, витримки і уникати паніки!

М.М. Болюк, в.о. завідувача амбулаторії

Новини на цю ж тему

Вакцинація в Музиківській громаді

За весь період вакциновано 1570 людей, з яких другу дозу вже отримало – 1505, а бустерну – 126 людей.
Новина
04.02.2022

Оперативна гендерна оцінка становища та потреб жінок у контексті ситуації з COVID-19 в Україні

Дослідження спрямовано на отримання кількісної та якісної інформації щодо потреб жінок, а також про ґендерні особливості впливу обмежувальних заходів в рамках COVID-19 на їх повсякденне життя, особливо жінок, які належить до вразливих груп та потерпають від множинної дискримінації
Офіційні публікації
01.02.2022

Станом на сьогодні 13 грудня 2021 року в громаді вакциновано 1494 осіб, з яких другу дозу отримали 1405 осіб.

Будьте здорові та пам’ятайте, щеплення проти COVID-19 ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя
Новина
13.12.2021

Рівень вакцинації в Музиківській СТГ станом на 19.11.2021

Музиківська амбулаторія продовжує вакцинацію проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Сьогодні 19 листопада вакциновано 102 людини.
Новина
19.11.2021

Вакцинація освітян Музиківської СТГ

Відновлення навчання для учнів 5-10 класів можливе лише при наявності 100% вакцинації двома дозами всіх працівників закладів освіти. Протягом одного-двох тижнів заклади освіти завершать отримання вакцинації другою дозою і питання про відновлення навчання буде переглянуто.
Новина
08.11.2021

Розпочинається вакцинація проти COVID-19 для дітей та підлітків.

Затверджена вакцина для дітей від 12 років - Pfizer. Вона наявна в Музиківській амбулаторії.
Новина
03.11.2021

Вакцинуйтесь у Східненському ФАПі без виїзду до Музиківки!

Вакцинація єдиний спосіб побороти коронавірус!
Новина
27.10.2021

В Україні продовжується хвиля зростання кількості хворих на коронавірус.

Медичні працівники Музиківської амбулаторії закликають дотримуватись простих правил особистого захисту та вакцинуватись. Лише спільними зусиллями можна перемогти хворобу!
Новина
21.10.2021

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію від COVID-19 можна отримати у Музиківській амбулаторії ЗПСМ

Кожна людина, яка отримала щеплення двома дозами антиковідної вакцини, які зареєстровані в Україні, може отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію від COVID-19 у свого сімейного лікаря.
Новина
23.09.2021

35 % музичан вакциновано!

Вакцинація продовжується. Записуйтесь за телефоном - 0678191789
Новина
23.09.2021

Як працюватимуть заклади освіти з 20 вересня 2021 року?

На Урядовому порталі оприлюднено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. №1236 і від 29 червня 2021 р. №677, що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.
Офіційні публікації
20.09.2021

На сьогодні заплановано вакцинувати 23 людини від коронавірусу.

Загалом в громаді вакциновано 681 осіб, з яких другу дозу отримали 485 осіб. На сьогодні заплановано вакцинувати 23 людини.
Новина
08.09.2021

Ознаки для визначення регіону зі значним поширенням COVID-19

Новими правилами визначається можливість одночасного встановлення по всій території країни “зеленого” або “жовтого” рівня карантинних обмежень, “помаранчевий” та “червоний” буде визначатись в межах регіону.
Офіційні публікації
19.08.2021

В Музиківській амбулаторії триває вакцинація від Covid-19.

Загалом в громаді вакциновано 570 осіб, з яких другу дозу отримали 258 осіб.
Новина
17.08.2021

В Україні продовжується п’ятий етап вакцинації проти COVID-19.

Ви можете записатися на вакцинацію до зручного для вас пункту щеплення чи центру масової вакцинації.
Офіційні публікації
13.08.2021

Рекомендації для громадян щодо коронавірусу 2019-nCoV

Міністерство охорони здоров’я України закликає громадян та мандрівників дотримуватись звичайних заходів обережності.
Офіційні публікації
13.08.2021

ВАКЦИНАЦІЯ ВІД COVID-19

Вакцини проти COVID-19 критично важливі для стримування пандемії у поєднанні з ефективним тестуванням та застережними заходами, що вже застосовуються.
Офіційні публікації
11.08.2021

До уваги жителів Східного, Загорянівки та Шкуринівки!

Вакцинуватися від COVID-19 можна в Східненському ФАПі без виїзду до Музиківки.
Новина
28.07.2021

Які вакцини сьогодні доступні в Музиківській амбулаторії ЗПСМ?

Обирайте та записуйтесь на вакцинацію за телефоном - 0678191789
Новина
26.07.2021

Оперативна інформація COVID-19.

+1 випадок в Музиківці! Просимо дотримуватися карантинних обмежень, частіше мити руки та одягати маски в громадських місцях. Бережіть себе та своїх близьких!
Офіційні публікації
21.07.2021

Запишись на вакцинацію! Будь відповідальним!

В Музиківській амбулаторії триває запис на вакцинацію від Covid-19. Всі охочі можуть записатися та отримати необхідну інформацію за телефоном 067-81-91-789.
Оголошення
20.07.2021

Вакцинація від COVID-19

Від початку вакцинальної компанії в КНП « Музиківська  АЗПСМ» від Covid-19 було провакциновано 140 осіб, з них 108 осіб вже отримали 2 дози.
Привітання
30.06.2021

Є можливість вакцинуватися від коронавірусу.

Всі бажаючі можуть отримати необхідну інформацію за телефоном 067-81-91-789 .
Оголошення
22.04.2021

Увага!

З метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, прийом громадян спеціалістами сільської ради здійснюється у засобах індивідуального захисту за попереднім записом
Оголошення
26.03.2021

Оперативна інформація щодо COVID-19 в Музиківській ОТГ

Інформує Музиківська амбулаторія ЗПСМ
Офіційні публікації
12.01.2021

+ 1 особа – із с. Східне

Стан поширення коронавірусної хвороби в Білозерському районі.
Новина
25.11.2020

Чи потрібно робити щеплення від грипу під час карантину?

Щеплення можна зробити в КНП «Музиківська амбулаторія ЗПСМ» у свого сімейного лікаря. Це зручно та безпечно.
Новина
23.11.2020

Робота Пенсіного фонду в умовах карантину

Нагадаємо, що є можливість доступу до Е - сервісів Пенсійного фонду України у зручному форматі зі смартфонів та планшетів.
Оголошення
03.11.2020

В Музиківській ОТГ 24 лабораторно підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація COVID-19 станом на 12.10.2020 року по Музиківській ОТГ
Оголошення
12.10.2020

В Музиківській ОТГ 22 лабораторно підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація COVID-19 станом на 11.10.2020
Оголошення
12.10.2020

Музиківська ОТГ в "жовтій"зоні. Які обмеження?

Нове епідеміологічне зонування встановлено на 14 днів рішенням позачергового засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС.
Оголошення
05.10.2020

+1 до захворівших у Музиківці

Оперативна інформація COVID-19.
Оголошення
02.10.2020

В Музиківці 5 підтверджених випадків на COVID-19

Згідно з інформацією Білозерської районної державної адміністрації.
Новина
01.10.2020

В період карантину варто утримуватись від планових відвідування сімейного лікаря в амбулаторії

Більшість консультацій можна отримати в телефонному режимі.
Офіційні публікації
20.09.2020

У Музиківці перший підтверджений випадок інфікування на COVID-19.

Щоб знизити ризики захворювання на коронавірусну інфекцію дотримуйтеся правил!
Оголошення
15.09.2020

Як коронавірус Музиківку оминає

Стаття від журналістів газети ВГОРУ
Новина
24.08.2020

❗️ Вчора в Україні знову зафіксовано новий антирекорд - 1271 новий випадок коронавірусної хвороби COVID-19.

Звертаємося до кожного: будьмо свідомими та пильними!
Офіційні публікації
06.08.2020

Основні карантинні обмеження, що діють в Україні з 22 червня 2020 року

Сьогодні набирають чинності зміни, які Кабінет Міністрів України вніс до постанови №392 від 20 травня 2020 року «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Офіційні публікації
22.06.2020

24 учні Музиківського ліцею та Східненської школи отримали продуктові набори.

З метою підтримки базових потреб категорійних дітей в умовах карантину, за рішенням сорок четвертої сесії Музиківської сільської ради від 30 квітня 2020 року було надано допомогу категорійним дітям Музиківської ОТГ
Новина
02.06.2020

Консультування з питань пенсійного забезпечення під час карантину

   Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області нагадує, що у зв'язку з продовженням карантину збережено обмеження щодо доступу відвідувачів до приміщень сервісних центрів.
Оголошення
29.05.2020

На Херсонщині зареєстровано 72 випадки COVID-19, - МОЗ

Станом на сьогодні, 22 квітня, на території Херсонської області виявлено 72 випадки COVID-19, з них 1 летальний, 10 пацієнтів одужали.
Офіційні публікації
22.04.2020

Карантнит - це не канікули!

Відеозвернення голови шкільного самоврядування Східненської ЗОШ Позняк Дарії до учнів.
Відеорепортаж
10.04.2020

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років

Великий резонанс викликали нещодавно прийняті постановою №211 норми щодо обмежень стосовно громадян, яким більше 60 років. Тому уряд детально відповідає на питання, які найбільше турбують людей цієї вікової групи. 
Офіційні публікації
09.04.2020

Нові обмежувальні заходи на період карантину

Уряд відповів на головні питання щодо карантинних обмежень.
Офіційні публікації
06.04.2020

У Херсонській області підтверджено три нові випадки COVID-19

Станом на 10:00 2 квітня в Україні лабораторно підтверджено 804 випадки COVID-19, з них 20 летальних, 13 людей вже одужали.
Офіційні публікації
02.04.2020

Уряд посилює заходи безпеки для боротьби з коронавірусом.

Запровадження більш жорстких вимог щодо карантину зумовлене щоденним зростанням кількості хворих на COVID-19 в Україні більше, ніж на 10%, та враховуючи рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і досвід міжнародної практики.
Офіційні публікації
01.04.2020

Актуальні посилання на офіційні джерела інформації щодо коронавірусу

Що таке коронавірус? Наскільки він небезпечний? Як передається? Відповіді на ці та інші запитання можна дізнатися на офіційних ресурсах.
Офіційні публікації
24.03.2020

Шановні клієнти державної служби зайнятості!

З метою запобігання розповсюдження коронавірусної інфекції COVID-19 обслуговування громадян здійснюється в ОСОБЛИВОМУ режимі до 03 квітня 2020 року
Офіційні публікації
18.03.2020

Увага всім!! Постанова Кабміну про карантин є обов'язковою для виконання на території всієї України!

Нагадуємо, що за невиконання постанови про карантин через коронавірус загрожує кримінальна відповідальність.
Новина
17.03.2020

Шановні батьки та учні!

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України у закладах шкільної та дошкільної освіти Музиківської ОТГ запроваджено карантин з 13 березня по 3 квітня 2020 року .
Новина
13.03.2020
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше