Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Що робити, щоб не заразитися коронавірусом?

Офіційні публікації
05.04.2020

Панікувати чи дотримуватись правил безпеки?

    Коронавірус належить до родини респіраторних вірусів, які можуть спричинити як звичайну застуду, так і пневмонію (запалення легень) різного ступеня важкості. Вірус передається повітряно- крапельним шляхом, не циркулює в повітрі, а переходить від хворої людини і не здатний до переміщення на великі відстані. Він знаходиться в краплях, які хворий видихає під час кашлю і чхання. Найбільш  уразливими до вірусу є слизові оболонки носа, очей через руки. Вірус може жити на поверхнях від трьох годин до декількох днів. Інкубаційний період становить 5-14 днів, тобто симптоми захворювання відсутні, а людина може бути інфікована.

Що робити, щоб не заразитися коронавірусом?

  Дотримуватись   елементарних    правил  особистої   гігієни:  уникати контакту з особами, які мають симптоми ГРВІ; дотримуватися дистанції в чергах, на вулиці 1,5 м; часто і ретельно мити руки з милом теплою водою протягом 30 секунд, потім обробляти спиртовмісним антисептиком; не торкатися брудними руками обличчя; вітатись безконтактно, без рукостискань і обіймів; ретельно готувати їжу, зокрема м’ясо та яйця; уникати безпосереднього контакту з дикими тваринами; частіше провітрювати приміщення; уникати скупчення людей; дезинфікувати особисті речі; головне- без крайньої потреби не виходити з дому; не користуватися громадським транспортом; по можливості перейти на режим дистанційної роботи.

Що робити людям, які повернулися з країн, де зафіксовано коронавірусну інфекцію?

   Повідомити телефоном свого лікаря для отримання консультації; самоізолюватися по можливості на 14 днів; контролювати стан свого здоров’я ( температура тіла, ознаки застуди); зв’язатися зі своїм сімейним лікарем для оцінки ризиків; при погіршенні  самопочуття терміново повідомити лікаря.

 Основні  симптоми захворювання: підвищення температури; кашель, в основному сухий; втома; діарея; озноб, головний біль.

Хто в зоні ризику?

   Найчастіше важкі форми хвороби спостерігається у літніх людей і тих, хто має проблеми зі здоров’ям: хворих на цукровий діабет; з тяжкими хронічними захворюваннями, легень і серцево-судинної системи; тяжкими алергічними захворюваннями, аутоімунними захворюваннями; з підозрою на Covid-19 з симптомами, що характеризують середньо- тяжкий і тяжкий перебіг; задухою; утрудненим диханням; збільшенням частоти дихальних рухів; кровохарканням; шлунково- кишковим симптоми ( нудота, блювання, діарея); змінами психічного стану.

   Тобто всі пацієнти, які мають ознаки гострого респіраторного захворювання і перераховані супутні хвороби, а також пацієнти з тяжким і середньо-тяжким перебігом хвороби, підлягають обов’язковій госпіталізації.

   Пацієнти з легкими симптомами хвороби можуть лікуватися вдома амбулаторно під наглядом медичних працівників і з обов’язковим дотриманням вимог інфекційного контролю: розміщення хворого в окремій, добре провітрюваній кімнаті; мінімізація пересування хворого в приміщенні з наступною обробкою поверхонь хлоровмісним антисептиком; пацієнт має дотримуватись респіраторної гігієни та етикету кашлю (прикривати ніс і рот, використовуючи одноразові серветки. Після кашлю  або чхання обов’язково слід провести гігієну рук); регулярно очищати і дезінфікувати поверхні в кімнаті хворого та місця загального користування побутовими мийно- дезинфікуючими засобами; прати білизну хворого при температурі 60-90°C; усі відходи, які утворилися внаслідок догляду за хворими, збирають в поліетиленовий пакет та утилізують; хворий обов’язково має бути в хірургічній масці; особа, яка доглядає за хворим, при перебуванні з ним в одній кімнаті повинна носити хірургічну маску й одноразові рукавички.

Як зміцнити імунітет?

   Чи потрібно приймати імуномодулятори, гомеопатичні препарати, часник та інше для профілактики зараження коронавірусом?

  Усі ці препарати неефективні. Краще дотримуватися режиму праці і відпочинку, збалансовано харчуватися, частіше по можливості бувати на свіжому повітрі і дотримуватися санітарно- епідемічних заходів.

   Медичні працівники Музиківської амбулаторії готові надати медичну допомогу. Якщо маєте ознаки гострої респіраторної інфекції, одягайте медичну маску, можна марлеву; уникайте планових візитів у амбулаторію; зв’язуйтеся з медичним працівником телефоном для отримання консультації; дотримуйтеся рекомендацій і приписів медиків, інформуйте їх про зміни у вашому стані здоров’я; не займайтеся самолікуванням; якомога раніше звертайтеся за порадою до сімейного лікаря; дотримуйтесь умов карантинних заходів.

***

Шановні пацієнти Музиківської амбулаторії!

    Просимо звернути увагу на те, що в період карантину варто дотримуватись від відвідування сімейного лікаря в амбулаторії (маємо на увазі планові огляди немовлят, огляди з хронічними захворюваннями, профогляди та звернення для виписування рецептів).Приходити варто лише при гострих станах, якщо вам відвідування призначив лікар. Для цього ми наполегливо рекомендуємо попередньо записатися на прийом за телефонами

3-44 та (067) 81-91-789. В інших випадках у вас є можливість проконсультуватися з сімейним лікарем в телефонному режимі.

     Якщо ви, або ваші родичі прибули з-за кордону, просимо повідомити свого лікаря чи працівників амбулаторії по телефону. За можливості відкласти візит в амбулаторію на 14 днів. Ми готові  приймати пацієнтів, в тому числі з підозрою на інфекційні захворювання. Але достатньо одного випадку, коли людина звернеться не попередивши і працівники не підготуються до візиту, щоб епідеміологічна служба відправила весь наш колектив  на карантинні заходи на декілька тижнів.

     Дуже скоро у нашому закладі запрацює кол-центр для звернень пацієнтів. Ми працюємо в цьому напрямку.

А зараз просимо телефонувати за вказаними номерами телефонів для вирішення узгодження та подальших кроків, максимально обмежити відвідування публічних заходів і місць скупчення людей. 

    На цілодобовій Урядовій «гарячій лінії» 15-45 розроблено спеціальні меседж-бокси, і оператори готові консультувати населення щодо питань, які стосуються коронавірусу.

   Бажаю вам міцного здоров’я, витримки і уникати паніки!

М.М. Болюк, в.о. завідувача амбулаторії

Новини на цю ж тему

+ 1 особа – із с. Східне

Стан поширення коронавірусної хвороби в Білозерському районі.
Новина
25.11.2020

Чи потрібно робити щеплення від грипу під час карантину?

Щеплення можна зробити в КНП «Музиківська амбулаторія ЗПСМ» у свого сімейного лікаря. Це зручно та безпечно.
Новина
23.11.2020

Робота Пенсіного фонду в умовах карантину

Нагадаємо, що є можливість доступу до Е - сервісів Пенсійного фонду України у зручному форматі зі смартфонів та планшетів.
Оголошення
03.11.2020

В Музиківській ОТГ 24 лабораторно підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація COVID-19 станом на 12.10.2020 року по Музиківській ОТГ
Оголошення
12.10.2020

В Музиківській ОТГ 22 лабораторно підтверджених випадків COVID-19

Оперативна інформація COVID-19 станом на 11.10.2020
Оголошення
12.10.2020

Музиківська ОТГ в "жовтій"зоні. Які обмеження?

Нове епідеміологічне зонування встановлено на 14 днів рішенням позачергового засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС.
Оголошення
05.10.2020

+1 до захворівших у Музиківці

Оперативна інформація COVID-19.
Оголошення
02.10.2020

В період карантину варто утримуватись від планових відвідування сімейного лікаря в амбулаторії

Більшість консультацій можна отримати в телефонному режимі.
Офіційні публікації
20.09.2020

У Музиківці перший підтверджений випадок інфікування на COVID-19.

Щоб знизити ризики захворювання на коронавірусну інфекцію дотримуйтеся правил!
Оголошення
15.09.2020

Як коронавірус Музиківку оминає

Стаття від журналістів газети ВГОРУ
Новина
24.08.2020

❗️ Вчора в Україні знову зафіксовано новий антирекорд - 1271 новий випадок коронавірусної хвороби COVID-19.

Звертаємося до кожного: будьмо свідомими та пильними!
Офіційні публікації
06.08.2020

Основні карантинні обмеження, що діють в Україні з 22 червня 2020 року

Сьогодні набирають чинності зміни, які Кабінет Міністрів України вніс до постанови №392 від 20 травня 2020 року «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Офіційні публікації
22.06.2020

24 учні Музиківського ліцею та Східненської школи отримали продуктові набори.

З метою підтримки базових потреб категорійних дітей в умовах карантину, за рішенням сорок четвертої сесії Музиківської сільської ради від 30 квітня 2020 року було надано допомогу категорійним дітям Музиківської ОТГ
Новина
02.06.2020

Консультування з питань пенсійного забезпечення під час карантину

   Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області нагадує, що у зв'язку з продовженням карантину збережено обмеження щодо доступу відвідувачів до приміщень сервісних центрів.
Оголошення
29.05.2020

Карантнит - це не канікули!

Відеозвернення голови шкільного самоврядування Східненської ЗОШ Позняк Дарії до учнів.
Відеорепортаж
10.04.2020

Роз’яснення щодо обмежень на період карантину для людей від 60 років

Великий резонанс викликали нещодавно прийняті постановою №211 норми щодо обмежень стосовно громадян, яким більше 60 років. Тому уряд детально відповідає на питання, які найбільше турбують людей цієї вікової групи. 
Офіційні публікації
09.04.2020

Нові обмежувальні заходи на період карантину

Уряд відповів на головні питання щодо карантинних обмежень.
Офіційні публікації
06.04.2020

Уряд посилює заходи безпеки для боротьби з коронавірусом.

Запровадження більш жорстких вимог щодо карантину зумовлене щоденним зростанням кількості хворих на COVID-19 в Україні більше, ніж на 10%, та враховуючи рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і досвід міжнародної практики.
Офіційні публікації
01.04.2020

Актуальні посилання на офіційні джерела інформації щодо коронавірусу

Що таке коронавірус? Наскільки він небезпечний? Як передається? Відповіді на ці та інші запитання можна дізнатися на офіційних ресурсах.
Офіційні публікації
24.03.2020

Шановні клієнти державної служби зайнятості!

З метою запобігання розповсюдження коронавірусної інфекції COVID-19 обслуговування громадян здійснюється в ОСОБЛИВОМУ режимі до 03 квітня 2020 року
Офіційні публікації
18.03.2020

Увага всім!! Постанова Кабміну про карантин є обов'язковою для виконання на території всієї України!

Нагадуємо, що за невиконання постанови про карантин через коронавірус загрожує кримінальна відповідальність.
Новина
17.03.2020

Шановні батьки та учні!

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України у закладах шкільної та дошкільної освіти Музиківської ОТГ запроваджено карантин з 13 березня по 3 квітня 2020 року .
Новина
13.03.2020
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше