ВАКЦИНАЦІЯ ВІД COVID-19
Вакцини проти COVID-19 критично важливі для стримування пандемії у поєднанні з ефективним тестуванням та застережними заходами, що вже застосовуються.
Як працюють вакцини проти COVID-19?
Вакцини працюють, імітуючи збудника інфекції – віруси, бактерії або інші мікроорганізми, які можуть спричинити захворювання. Це «навчає» нашу імунну систему швидко та ефективно реагувати на збудник. Як правило, через щеплення вводять ослаблену форму збудника інфекції, що дозволяє нашій імунній системі формувати пам’ять про неї. Таким чином, наша імунна система може швидко розпізнати та боротися з інфекцією, перш ніж вона захворіє
Яку з вакцин проти COVID-19 краще обрати? Усі вакцини, схвалені для використання ВООЗ, мають високу ефективність у запобіганні важкому перебігу захворювання на COVID-19, госпіталізації і смерті. Тому найкращою вакциною є та, що зараз доступна для вас!
Чи потрібно вакцинуватися тим, хто вже перехворів на COVID-19?
Так. Навіть якщо ви вже перехворіли на COVID-19, щеплення робити потрібно.
Чи можна вакцинуватися проти COVID-19, якщо я годую грудьми?
Так .Після введення вакцини грудне вигодовування можна продовжити, адже воно є одним з найкращих способів захистити дитину від інфекцій та допомогти їй залишитися здоровою.
Чи впливають вакцини проти COVID-19 на репродуктивну здатність (здатність мати дітей)? Ні, не впливають.. Якщо ви зараз плануєте вагітність, вам не потрібно їй запобігати після отримання вакцини проти COVID-19.
Чи безпечне щеплення від COVID-19 для літніх людей, які часто мають хронічні захворювання? Групою ризику щодо COVID-19 робить людей не вік, а те, що літні люди мають хронічні захворювання. Вакцини від COVID-19 були винайдені передусім для людей літнього віку з усім їхнім «букетом» хронічних захворювань. Тож вакцинувати людей із хронічними захворюваннями безпечно. І робити це потрібно, щоб вони менше наражалися на ризик загинути через COVID-19
Чи можна вакцинувати людей із онкологічними хворобами?
Так. Ці люди перебувають у групі ризику і можуть мати важкий перебіг захворювання на COVID-19 або померти. Вакцини не можуть спричинити захворювання навіть на тлі імуносупресії, бо не є живими «повноцінними» вірусами.
Чи можна вакцинуватися від COVID-19 відразу після повного клінічного одужання?
Так, можна. Хоча тим, хто вже перехворів на COVID-19, можна відкласти вакцинацію на 1 місяць.
Які реакції на вакцину можуть бути?
Може бути підвищення температури, лихоманка, біль та/або почервоніння в місці ін’єкції після першої дози. Для деяких вакцин більш вираженою є реакція після введення другої дози.
AstraZeneca — це векторна вакцина, яку розробила шведсько-британська компанія AstraZeneca разом з Оксфордським університетом. Для повної імунізації, потрібно отримати дві дози вакцини з інтервалом 12 тижнів.
Comirnaty/Pfizer-BioNTech — це мРНК-вакцина проти COVID-19, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Для повної імунізації, потрібно отримати 2 дози з інтервалом 21-28 днів.
CoronaVac / Sinovac Biotech — інактивована вакцина, яку розробила китайська біофармацевтична компанія. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози з інтервалом у 28 днів.
Moderna є так званою РНК (мРНК)-вакциною, розроблена американською компанією "Moderna". Має кодову назву mRNA-1273 та торговельну назву "Spikevax". Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози з інтервалом у 28 днів.
Всі дані вакцини є в наявності.
Для попереднього запису на вакцинацію звертатися за тел. 0678191789.
О.В.Цокол, старша медична сестра
КНП «Музиківська амбулаторія загальної